Zabawy Weselne

Konkursy, gry, zabawy weselne. Bez nich Wesele nie może się obejść.

Podaj Dalej zabawa pozwalająca zintegrować wszystkich gości, dlatego najlepiej przeprowadzić ją na początku Wesela. na tzw. przełamanie pierwszych lodów. Zabawę zaczynają Młodzi. Para Młoda całuje się, a następnie pocałunek jest przekazywany sąsiadom. Sąsiedzi przekazują go dalej swoim sąsiadom i zabawa trwa dopóki pocałunek nie wróci do Młodych.

Pociąg z tańcem W zabawie biorą udział goście weselni, którzy ustawiają się jeden za drugim „ w wagoniki”. Następnie do muzyki „Jedzie pociąg z daleka” wszyscy zaczynają taniec. Konduktorem może być pan Młody. Dj co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji i do jakiego kraju goście dojechali. W każdym kraju (mieście) obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy,np.: we Francji -KanKana, w Rosji -Kazaczoka, w Wiedniu -Walca, w Polsce -Poloneza, w Grecji -Zorbę, Hiszpani -Corride lub Passadoble, w Czechach (Praga) -Polkę itd. ilość krajów i utworów zależy od inwencji dj’a.

Zabawa z krzesłami Ten konkurs organizowany jest w kilku wersjach, zasada jest jednak jedna: do konkursu staje kilka osób lub par, które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł.Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce „zawodnicy” zajmują wolne miejsca.Osoba, dla której nie starczy miejsca odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa.W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np.: Na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni orkiestra (krawat, kucharka, rajstopy…) Przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca.

Dla Panów Zgłasza się na ochotnika czterech panów. Ustawia się 4 krzesła oparciami do siebie, tak żeby oparcia tworzyły kwadrat. Każdy z Panów siada na krześle. Zdejmuje marynarkę i wiesza ją na oparciu. Dj prosi, żeby panowie przeszli o dwa krzesła w prawo. Siadają, zdejmują krawat i wkładają do kieszonki marynarki( wiadomo, że nie własnej). Następnie przesuwają są o trzy krzesła w lewo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła. Dalej o 6 krzeseł w prawo i tam zostawiają w bucie skarpetkę. Potem jeszcze robię ze dwa niepełne okrążenia. Który pierwszy się ubierze wygrywa butelkę. To niektóre przykłady konkursów.

TYLKO UDANA ZABAWA

Tel: 609 403 737
E mail:

Dj na imprezę